ARCHERY(ang.“lukostřelba“)

Tak se nazývá veřejně sdílený Google kalendář, který na jednom místě přehledně sdružuje všechny veřejně dostupné závody ve 3D lukostřelbě v České republice + další vybrané lukostřelecké akce.


Rychlá navigace


(D)ÚVOD | aneb proč kalendář vzniknul?

Projekt ARCHERY kalendáře původně vznikl jako osobní pomůcka několika lukostřelců v Tišnově. Ukázal se jako praktický pomocník např. při plánování společných cest a zároveň slouží jako přehledný zdroj lukostřeleckých akcí, které nás v nadcházejících měsících čekají. Rozhodli jsme se tedy posunout kalendář dál a šířit jej mezi všechny zájemce nejen o 3D lukostřelbu.

Závody ve 3D lukostřelbě v ČR jsou organizovány pod několika nezávislými organizacemi. Každá z nich má svá vlastní pravidla, své vlastní způsoby přihlašování na závody, či prezentace jednotlivých závodů na svých webových stránkách a sociálních sítích.

V Česku zatím neexistuje ucelený portál, či zdroj, který by alespoň základní informace o všech veřejných 3D závodech sdružoval přehledně na jednom místě (jako např. SLA 3D – portál 3D lukostřelby na Slovensku), a zároveň byl v širokém měřítku dostupný všem. Jakékoliv osobní čí oddílové plánování ve výsledku znamená, že musíte sledovat několik různých nezávislých webů, FB stránek, skupin, či zpráv (které se k vám ani nemusí dostat) a následně porovnávat kdy, co a kde se bude odehrávat. Plánování s ARCHERY kalendářem je o hodně jednodušší. 😉

Online kalendáře dnes používá kde kdo a zájemců o 3D lukostřelbu stále přibývá – což je skvělá zpráva! – a proto budeme jen rádi, když se kalendář dostane ke všem zájemcům. Dejte o něm vědět svým přátelům a známým!

Kalendář je primárně zaměřený na 3D a terénní lukostřelbu, či akce a setkání s tradiční, či historickou lukostřelbou. Závody klasické terčové lukostřelby nezahrnuje.

JAK KALENDÁŘ POUŽÍVAT?

Jedná se o klasický veřejně sdílený Google kalendář, který můžete sledovat a používat dvěma způsoby:

1. PŘIDÁNÍ KALENDÁŘE | PŘIHLÁŠENÍ K ODBĚRU – DOPORUČUJEME!

Přihlaste se k odběru kalendáře ARCHERY a sledujte jej přímo mezi svými osobními kalendáři v rámci vašeho účtu na Google. Kalendář tak budete mít stále po ruce a můžete přehledně plánovat přímo v aplikaci s vašimi ostatními kalendáři!

Pro odběr klikněte na červené tlačítko „přihlásit se k odběru“ níže. Pokud na svém zařízení ještě nejste přihlášení na Váš účet Google, objeví se přihlašovací okno – přihlaste se, potvrďte přidání kalendáře, a je to! – kalendář se Vám objeví v menu v sekci „Jiné kalendáře“.

Pokud vám odkaz nefunguje nebo se Vám objeví jiný problém při přihlášení k odběru:

 1. Na počítači otevřete Kalendář Google.
 2. Vlevo v sekci „Jiné kalendáře“ klikněte na ikonu plus Přidat další kalendáře a pak Pomocí adresy URL.
 3. Zadejte adresu kalendáře ARCHERY: https://calendar.google.com/calendar/ical/mal4b4t4hfnf0qg8vd34mnrlko%40group.calendar.google.com/public/basic.ics
 4. Klikněte na „Přidat kalendář“. Kalendář se zobrazí vlevo v sekci „Jiné kalendáře“.
 5. Tip: Než se změny projeví v Kalendáři Google, může to trvat až 12 hodin.
Pokud problémy přetrvávají, vyzkoušejte google support.

2. OKÉNKO KALENDÁŘE PŘÍMO V PROHLÍŽEČI

Nemáte-li Google účet, můžete kalendář sledovat přímo v prohlížeči – okénko kalendáře naleznete níže – případně na jiných webových stránkách, do kterých je Archery kalendář vložen.

Otevřít jej můžete také v samostatném okně.

INTEGRACE KALENDÁŘE DO VAŠEHO WEBU

Chcete-li okénko kalendáře vložit na svůj web, můžete proto použít tento zdrojový kód:

<iframe src="https://calendar.google.com/calendar/embed?src=mal4b4t4hfnf0qg8vd34mnrlko%40group.calendar.google.com&ctz=Europe%2FPrague" style="border: 0" width="800" height="600" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>

OBSAH KALENDÁŘE | VYSVĚTLIVKY

symbolvysvětlení
🦌Závod ve 3D lukostřelbě
🎯Závod v terénní lukostřelbě
🏹Jiná lokální/klubová akce pro veřejnost, tradiční a historická lukostřelba apod.
🏆Mistrovství
❄️Zimní outdoorový závod (např. Moravský Zimní pohár)
🏠Indoorový závod
zkratkavysvětlení
ČPČeský pohár
MZPMoravský zemský pohár
ČLSČeský lukostřelecký svaz
WAWorld Archery
IFAAInternational Field Archery Association
HDH-IAAHistorical 3Dimensional Hunting – International Archery Association
ATL (LL)Asociace tradiční lukostřelby (Lukostřelecká Liga)

KAŽDÁ UDÁLOST V KALENDÁŘI OBSAHUJE:

 • NÁZEV UDÁLOSTI – Název události | Město/Oblast (+stát, jedná-li se o závod mimo ČR)
 • MÍSTO – zpravidla orientační (přesná poloha nebo GPS souřadnice nebývají vždy rovnou k dispozici), proklikem se zde dostanete přímo na Google mapu, (přesnou polohu však zjistíte na stránkách pořadatele, viz odkaz v popisu událostí)
 • POPIS – stěžejní body: soutěžní série (případně stručný popis události), disciplína, pravidla, podmínky účasti (licencovaný nebo otevřený závod), apod.
 • ODKAZ NA ZDROJ – všekeré informace a přihlášení na závod

Poznámka: Stává se, že v době, kdy kalendář aktualizujeme, nejsou ještě kompletní informace o závodě k dispozici – např. chybí místo konání, datum je jen orientační, apod. Kalendář průběžně aktualizujeme, víte-li však o lukostřeleckých akcích, které bychom mohli do kalendáře přidat nebo jste našli nesrovnalost, NAPIŠTE NÁM! Budeme rádi za Vaši zpětnou vazbu. 🙂


ZDROJE

ČESKO

PRIMÁRNÍ ZDROJE:
DALŠÍ ZDROJE:
 • ATL (Asociace tradiční lukostřelby) – Lukostřelecká liga, terčová a historická lukostřelba, zábavné disciplíny, apod.
 • Lokální závody a lukostřelecké akce, např.: dp Open Zlín, akce klubu Lukostřelba Orion, Šíp Havrana (Ústí nad Labem), a další
 • Facebook – lukostřelecké skupiny, stránky klubů a jiné události, které se k nám dostanou

ZAHRANIČÍ

 • HDH-IAA | Maďarsko – 3D Grand Prix (3×ročně) v rámci střední Evropy, Mistrovství Evropy a Mistrovství světa
 • SLA 3D | Slovensko – pouze některé vybrané závody, např. série 3D Pohár střední Evropy (3D Cup of Central Europe), či vybrané závody na západě Slovenska (v bližší dojezdové vzdálenosti), např. 3D West Cup
 • NORD CUP | Rakousko – série Rakouských 3D závodů (jedno z kol pořádal i český ItaClub (Jižní Čechy))
 • WA (World Archery) – Mistrovství Evropy a mistrovství světa ve 3D lukostřelbě a v terénní lukostřelbě
 • IFAA (International Field Archery Association) – Mistrovství Evropy (EBHC), Mistrovství světa (WBHC)

KALENDÁŘ ARCHERY

Kliknutím na událost zobrazíte její podrobnosti.

MĚSÍČNÍ ZOBRAZENÍ

SEZNAM UDÁLOSTÍ


NAPIŠTE NÁM!

archerykalendar@gmail.com

Pouze pro věci týkající se kalendáře! Pro ostatní záležitosti použijte sekci „Kontakt“ v hlavním menu webu.

PROSTOR PRO VAŠE LUKOSTŘELECKÉ AKCE

Pořádáte veřejný závod ve 3D nebo terénní lukostřelbě, lokální akci, či setkání pro tradiční lukostřelce? Napište nám a můžeme Vaši akci do kalendáře zařadit. 🙂

VAŠE ZPĚTNÁ VAZBA

Máte připomínku, našli jste chybičku nebo víte o akci, který by měla být do kalendáře přidána? Budeme rádi za Vaše tipy a připomínky, které můžou ARCHERY kalendář jen vylepšit!

DĚKUJEME!